ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

ЕДИН ДРУГ БОГ

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1  ЕДИН ДРУГ БОГ Empty ЕДИН ДРУГ БОГ Нед Юни 03, 2012 8:29 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Не мога да разбера , защо вярващите не се интересуват от важните неща в християнската вяра . Някак си все общи приказки ни вълнуват . Станали сме безсолни в говоренето и тежки в слушането и четенето . Но това си е мое мнение и не искам никой да ангажирам с него. Искам да разгледаме един друг Бог , доста по различен от тоя който ,, божиите помазаници '' издигат в църквите . Бог който е доста неприятен на повечето лидери и водачи на църкви , свикнали да говорят за приказният герой от книгата Библия . И така искам да цитирам Словото , като се надявам женската аудитория да обърне достатъчно внимание и да си направи мъдри изводи за думата Любов. Започвам .-------------------------------------------------------------------------------------Ето смъртните заповеди който се надявам да не отречете че са диктувани от Бог :------------------------------------------------------------------------------------

20. Който жертва на други богове, а не само на ГОСПОДА, да се обрече на изтребление.

16. Който похули ГОСПОДНОТО Име, непременно да се умъртви; цялото общество да го убие с камъни. Бил той чужденец или местен жител, ако похули Името на ГОСПОДА, да се умъртви.


1. Ако се издигне сред теб пророк или съновидец и ти даде знамение или чудо,
2. и знамението или чудото се сбъдне, за което той ти говори и казва: да идем след други богове — които ти не си знаел — и да им служим! —
3. да не слушаш думите на този пророк или на този съновидец; защото ГОСПОД, вашият Бог, ви изпитва, за да познае дали любите ГОСПОДА, своя Бог, с цялото си сърце и с цялата си душа.
4. ГОСПОДА, своя Бог, да следвате и от Него да се боите, да пазите заповедите Му и да слушате гласа Му, на Него да служите и към Него да се привързвате.
5. А онзи пророк или онзи съновидец да се умъртви, защото е говорил отстъпление от ГОСПОДА




14. да пазите съботата, защото ви е свята! Който я оскверни, непременно да се умъртви, защото всеки, който работи в нея, този човек да се изтреби изсред народа си.


30. Всеки, който убие човек, убиецът да се умъртви по думите на свидетели. Но не може само един свидетел да свидетелства против някого, за да се умъртви.



14. Ако обаче някой от злоба убие ближния си коварно, то и от олтара Ми да го извадиш, за да се умъртви.



15. Който удари баща си или майка си, непременно да се умъртви

29. Никой обречен на проклятие човек да не се откупува — той трябва непременно да се умъртви


10. А Аарон и синовете му да поставиш да вършат службата на свещенството си; а ако някой чужд се приближи, да се умъртви.


16. Който открадне човек и го продаде, или ако откраднатият се намери в ръката му, той непременно да се


17. Който злослови баща си или майка си, непременно да се умъртви.


9. Всеки, който прокълне баща си или майка си, непременно да се умъртви; баща си или майка си е проклел — кръвта му да бъде върху него.


18. Врачка да не оставиш жива.


27. И ако в някой мъж или някоя жена има дух на запитване на мъртви или е врач 2, непременно да се умъртвят; да ги убият с камъни — кръвта им да бъде върху тях.


19. Всеки, който лежи с животно, непременно да се умъртви


15. Ако някой мъж легне с животно, той непременно да се умъртви и животното да убиете.


16. И ако жена се приближи до каквото и да е животно, за да се съвкупи с него, да убиеш и жената, и животното; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях.



2. да кажеш на израилевите синове: Който от израилевите синове или от чужденците, които пребивават в Израил, даде от потомството си на огъня на Молох, непременно да се умъртви; народът на земята да го убие с камъни.


10. Ако някой прелюбодейства с жената на друг мъж, ако прелюбодейства с жената на ближния си, непременно да се умъртвят и прелюбодеецът, и прелюбодейката.


11. Мъжът, който легне с жената на баща си, е открил бащината си голота; непременно да се умъртвят и двамата; кръвта им да бъде върху тях.


12. И ако някой мъж легне със снаха си, непременно да се умъртвят и двамата; мръсотия са извършили; кръвта им да бъде върху тях.


13. Ако някой мъж легне с мъжки пол, както се лежи с жена, и двамата са извършили гнусота; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях.


14. Ако някой мъж вземе жена и майка й, това е нечистота; и той, и те да се изгорят с огън, за да няма нечистота между вас.


17. Ако някой мъж вземе сестра си — дъщеря на баща си или дъщеря на майка си — и види голотата й, и тя види неговата голота, това е срамота, да се изтребят пред очите на синовете на народа си; голотата на сестра си е открил; ще носи беззаконието си.


18. И който легне с жена, която е неразположена, и открие голотата й, той е открил течението й и тя е открила течението на кръвта си; затова и двамата да се изтребят изсред народа си.



2. и когато Господ твоят Бог ги предаде на тебе та ги поразиш, тогава ГИ ИЗТРЕБИ, като на Бога обречени; да не правиш договор с тях, нито да ги пожалиш;(ВТРЗК 7)---------------------------------------------------------------------------------8. да не се съгласиш с него нито да го слушаш, нито да го пощади окото ти, нито да го пожалиш нито да го укриеш;
9. но непременно да го умъртвиш; твоята ръка да бъде първа на него, за да го убиеш, и после ръката на всичките люде.
10. да го убиеш с камъни, за да умре, защото поиска да те отклони от Господа твоя Бог, Който те изведе из Египетската земя, из дома на робството.(ВТРЗК13)------------------------------------------------------------------------21. ОТДЕЛЕТЕ се отсред това общество, за да ги изтребя в един миг.(ЧИСЛА16)-----------------------------------------------------------------3. Иди сега та порази Амалика, обречи на изтребление всичко, що има, и не го пожали; но избий мъж и жена, дете и бозайниче, говедо и овца, камила и осел.(1ЦАРЕ15)------------------------------------------------------------------10. и ЗЕМЯТА разтвори устата си та ГИ ПОГЪЛНА заедно с Корея при изтреблението на дружината му, когато огънят пояде двеста и петдесетте човеци, и те станаха за знамение;(ЧИСЛА26)------------------------------------------------------------------------2. За това ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от пред Господа и ги пояде; и умряха пред Господа.(ЛЕВИТ10)-------------------------------------------------------------------------35. И ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от Господа и пояде ония двеста и петдесет мъже, които принесоха темяна.(ЧИСЛА16)------------------------------------------------------------------------28. Защото ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от Есевон, Пламък из града Сионов; Пояде Ар моавски, И първенците на високите места на Арнон.(ЧИСЛА21)------------------------------------------------------------------------29. а в деня, когато Лот ИЗЛЕЗЕ от Содом, ОГЪН и сяра наваляха от небето и ги погубиха всички, (ЛУКА17)--------------------------------------------------------------------------24. А по пътя, в гостилницата, Господ посрещна Моисея и искаше да го убие(ИЗХОД 4)-----------------------------------------------------------------------------------27. И рече им: Така говори Господ, Израилевият Бог: Препашете всички меча на бедрото си, минете насам натам от врата на врата през стана, и убийте всеки брата си, и всеки другаря си и всеки ближния си.(ИЗХОД 32)----------------------------------------------------------------------------------40. И Илия им каза: Хванете Вааловите ПРОРОЦИ; ни един от тях да не избяга. И хванаха ги; и Илия ги заведе при потока Кисон и там ги изкла.( 3 ЦАРЕ18)---------------------------------------------------------------------------12. Защото в оная нощ ЩЕ мина през Египетската земя, и ЩЕ ПОРАЗЯ всяко първородно в Египетската земя, и човек и животно(ИЗХОД12)--------------------------------------------------------------7. И ще осуетя на това място съвещанията на Юда и на Ерусалим; и ще ги накарам да паднат от нож пред неприятеля си, и ЧРЕЗ ръката на ония, които искат живота им; а труповете им ще дам за храна на небесните птици и на земните ЗВЕРОВЕ.(ЕРЕМИЯ19)-----------------------------------------------------------------------6. Но ръката на Господа натегна над азотяните, и Той ги изтреби, и порази с ХЕМОРОИДИ тях и Азот и околностите му.(1ЦАРЕ5)----------------------------------------------------------------------1. А Аароновите синове, Надав и Авиуд, взеха всеки кадилницата си и, като туриха в тях ОГЪН и на него туриха темян, принесоха чужд ОГЪН пред Господа, - нещо което им беше запретил.
2. За това ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от пред Господа и ги пояде; и умряха пред Господа.(ЛЕВИТ10)-------------------------------------------------------------------------10. И ГНЕВЪТ НА Господа пламна против Оза и го порази за гдето простря ръката си НА ковчега; и умря там пред БОГА.(ЛЕТОПИСИ13)-----------------------------------------------------------5. Защото Господ беше рекъл на Моисея: Кажи на израилтяните: Вие сте коравовратни люде; една минута ако бих дошъл помежду ви, бих ви довършил(ИЗХОД33)----------------------------------------------------------
48. А като ЗАСТАНА МЕЖДУ мъртвите и живите, язвата престана.
49. Умрелите от язвата бяха четиринадесет хиляди и седемстотин човеци, освен ония, които умряха в Кореевата работа.(ЧИСЛА16)------------------------------------------------------------------------33. Змии! рожби ехиднини! как ще избегнете от осъждането в ПЪКЪЛА?(МАТЕЙ23)------------------------------------------------------------------------5. Но ще ви предупредя от кого да се боите: бойте се от онзи, който, след като е убил, има власт да хвърля в ПЪКЪЛА(ЛУКА12)---------------------------------------------------------------2. А Той в отговор им рече: Не виждате ли всичко това? Истина ви казвам: НЯМА ДА ОСТАНЕ тук камък на камък, който ДА се не срине.(МАТЕЙ24)------------------------------------------------------------------------22. А пък Аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брата си [без причина], излага се на съд; и който рече на брата си РАКА 1, излага се на Синедриона; а който му рече: Бунтовни безумецо, излага се на огнения пъкъл.(МАТЕЙ5)--------------------------------------------------------------------------
28. Там ще бъде ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ със зъби, когато видите Авраама, Исаака, Якова И всички пророци в Божието царство, а себе си, изпъдени вън.(ЛУКА13)---------------------------------------------------------------------51. И, като го бие тежко, ще определи неговата участ с лицемерите; там ще бъде ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ със зъби.(МАТЕЙ24)-----------------------------------------------------------------50. И ще ги хвърлят в огнената пещ; там ще бъде ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ със зъби,(МАТЕЙ13)-----------------------------------------------------------------9. А Петър й рече: Защо се съгласихте да изкусите Господния Дух? Ето нозете на тия, които погребаха мъжа ти, са на вратата, и ще изнесат и тебе.(ДЕЯНИЯ 5)-----------------------------------------------------------------------------------23. И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам ВЪТРЕШНОСТИ И СЪРЦА; И ще въздам на всеки от вас според делата му.(ОТКРОВЕНИЕ 2)-----------------------------------------------------------------------------------11. И ДИМЪТ от тяхното мъчение ще се издига до вечни векове; И ония, които се покланят на звяра И образа му, не ще имат отдих ни денем, нито нощем, нито кой да е, който приема белега на името му.(ОТКОВЕНИЕ19).--------------------------------------------------------------------------------16. А сутринта на третия ден имаше гръмове И светкавици, И гъст облак на планината, И много силен тръбен глас; И всичките люде, които бяха в стана, потрепераха.
17. Тогава Моисей изведе людете из стана, за да посрещнат Бога; И застанаха под планината.
18. А Синайската планина беше цяла в дим, защото Господ слезе в огън на нея; И ДИМЪТ И се дигаше, като дим от пещ, И цялата планина се тресеше силно.
19. И когато тръбният глас се усилваше Моисей говори, И Бог му отговори с глас.
20. И Господ слезе на върха на Синайската планина. И Господ повика Моисея до върха на планината; И Моисей се възкачи.
21. Тогава рече Господ на Моисея: Слез, заръчай на людете да се не спуснат към Господа, за да гледат И паднат мнозина от тях.
22. Така И свещениците, които се приближават при Господа, нека се осветят, за да не нападне Господ на тях.-------------------------------------------------------------------------------18. И всичките люде гледаха гърмежите, светкавиците, гласа на тръбата И димящата планина; И, като видяха, людете се оттеглиха И застанаха надалеч.
19. И рекоха на Моисея: Ти говори на нас, И ние ще слушаме; а Бог да не ни говори, за да не умрем.(ИЗХОД19,20)



Сега скъпи братя и сестри искам да ви питам този Бог същият ли е който говори , да си прощаваме и да се обичаме ? Този ли е Бога дето е казал ако те удари някои по едната буза обърни другата ? Този ли е Бога който говори за Любов . Ако мислите че е същият Бог , защо не го приемате такъв какъвто е?Защо изопачавате думата Любов ? Ако в Любовта няма правда и истина , що за Любов е ?



https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |