ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Дева Мария или Бог

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Дева Мария или Бог Empty Дева Мария или Бог Пет Фев 01, 2013 10:44 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Малко късно но все пак искам да дам отговор защо започнах да пиша за ангелите и за Божията маика.
Аз знам че на нас отговора на въпроса още от самото начало ни е известен. Бог е този които чува нашите молитви , Тои е и този които отговаря и снабдява.
Така че няма начин как да се молим на някои друг освен на Бог , освен ако не сме заблудени и объркани и да искаме някои друг мъртъв или жив да се грижи за нас след като сме повярвали и сме предали живота си на Вечносъществуващият Бог на небето и земята , без чието знание нищо не може да се стане.
Слава да бъде на неговото велико и благословенно име.
Също така знаем че имаме наи съвършеният първосвещеник и ходатаи , синът на Бога Исус Христос , чрез когото какво то и да поискаме в молитва ще ни бъде дадено. Амин.
Бог дава и Бог отнема и няма кои да му забрани да деиства според волята си защото е мъдър и справедлив.
Няма по естественно нещо , да искаш от собственника това което ти трябва.
Нито Божията маика , нито някои светец могат да приемат молитва към тях защото те не са собственниците.
Това е като да искаш нещо от някои ,които не може да ти го даде защото не разполага с него.
пример :
Когато започваме работа , ние подаваме МОЛБА до управителят(собственника) на фирмата , не до началника на цеха , до бригадира или някои друг , а до собственика защото всичко е негово .

Той е създал бизнеса си , тои снабдява средствата , той взема печалбата и той плаща на всеки работник.
Така че ние сме зависими от него , за да имаме средства за препитание и живот.

Няма съмнение по въпроса и относно православието и католицизма , че са заблудени относно издигането на Божията майка и светиите в култ , за което обаче нито майката на на нашият Господ е виновна , нито светиите.
Освен това и протестанството е вече доста болно според мен в различни неща , които са не по малко грешни.

В човека е заложено да издирва божиите тайни и като че ли Бог много умело е забулил всичко в мистериозност и тайнственост. Когато отговорим на един въпрос веднага след него възниква друг въпрос , това само ни кара още повече да задълбаваме и да искаме да откриваме Божиите тайни .

За съжаление има доста въпроси на които библията не ни дава конкретен отговор .
-Как са създадени херувими , серафими ,архангели ,ангели и защо са наречени служебни духове.
-Има ли ерархия в небесното царство.
-Какво е предназначението на всеки един от тях.
-Имат ли тяло ,воля и душа след като са духовни същества.
-Какво става след смъртта на хората къде отиват.
и много други въпроси за които има стотици отговори в детайли.

Моля ви братя и сестри не се ангажирайте с хипотези извън божието слово , можем да размишляваме лично върху тях но не и да ги приемаме за истина. Всъщност нека да ангажираме умовете си за нещата които са важни за спасението душите ни и ни водят към истината.

Искам да уточня обаче какво имам предвид и защо намерих за добре да вмъкна в тази тема няколко неща относно майката на нашият Господ и относно починалите светий в Господа.

В началото си мислех да пусна нова тема но реших да не се впускам в подробности тъй като зная че това е много болна деноминационна тема която трябва да се разгледа спокоино и детаилно за да разберем каква е истината и защо православието и католицизма всъщност толкова много държат за молитва към девата и светийте , бих казал че някои дори до маниакалност като моята майка например с която сме стигали до груби спорове.

Обеден съм че почти всеки протестант би отговорил по един и същи начин това е от ясно по ясно .
Не на иконите , свещите , Дева Мария и Светийте.
Струва ми се на моменти , че нашата битка е насочена не срещу сатана и неговите демони , а срещу православието , католицизма и всяка една деноминация с която се разминават нашите убеждения , които не всякога са добре издържани.
Тук говоря принципно не визирам и не защитавам никои във форума това е лично мое наблюдение което соделям с вас.
Какво е моето отношение към жената която Бог е избрал за да изпрати сина си на земята .
Възхищение , почит и любов за това че е родила ,отгледала и опазила детето което Бог е дарил чрез нея за спасението на света, за това че се е покорила и е следвала докраи волята на своя Бог , за това че е гледала как синът и страда и умира на кръста и меч е пронизал душата и. Това трябва да бъде отношението на всеки вярващ които обича истински Господа. За да изтърпиш всичко това се иска голяма духовна сила и за тази сила именно говоря и зная че тази сила и е дадена от Господа защото на нея се падна честа да роди синът на Бога. Колко жени могат да се похвалят с тая привилегия ?
Каква е тази сила от къде идва ?
Това е силата на Святият Дух , това е и силата с която светиите с радост отиваха на смърт за Господа.Това е и силата с която се възкресяват мъртвите , това е силата с която се изцеряват болните и се вършат всякакви чудеса в името на Господа.
Далеч от мене да издигам друго име за спасение,хваление и поклонение освен името на нашият Господ и Спасител Исус Христос.
Има едно нещо обаче което ние трябва да правим да зачитаме и почитаме авторитетите над нас , тук не става въпрос за поклонение на икони и мъртъвци , а за зачитане любовта и труда на хората преди нас които са платили доста скъпа цена за да можем ние днес да си стоим удобно в креслата и да се наслаждаваме и да пием спокойно от неизчерпаемият източник на живот които е Божието слово. Хората които са дали един прекрасен пример как да служим на Господа и да устояваме докраи.
Тук не искам да се впускам в подробности относно това кои светия православен или католически е достоен за почит и кои не е ,въпроса е да имаме правилно отношение към труда на светите и тялото Христово което е църквата.
Има много хора от православието и католицизма които са достоен пример за подражание за Господа защото просто са обичали Господа и са имали убеждението и вярата да стигнат докрая .
Вече толкова много книги са написани са за Божията маика в които има доста истини преплетени с явно незачитане труда и авторитета на тази свята жена.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

2Дева Мария или Бог Empty Re: Дева Мария или Бог Сря Сеп 03, 2014 6:15 pm

aleksa

aleksa

moisei написа:
Какво е моето отношение към жената която Бог е избрал за да изпрати сина си на земята .
Възхищение , почит и любов за това че е родила ,отгледала и опазила детето което Бог е дарил чрез нея за спасението на света, за това че се е покорила и е следвала докраи волята на своя Бог , за това че е гледала как синът и страда и умира на кръста и меч е пронизал душата и. Това трябва да бъде отношението на всеки вярващ които обича истински Господа. За да изтърпиш всичко това се иска голяма духовна сила и за тази сила именно говоря и зная че тази сила и е дадена от Господа защото на нея се падна честа да роди синът на Бога. Колко жени могат да се похвалят с тая привилегия ?
Каква е тази сила от къде идва ?
Това е силата на Святият Дух , това е и силата с която светиите с радост отиваха на смърт за Господа.Това е и силата с която се възкресяват мъртвите , това е силата с която се изцеряват болните и се вършат всякакви чудеса в името на Господа.
Далеч от мене да издигам друго име за спасение,хваление и поклонение освен името на нашият Господ и Спасител Исус Христос.
Има едно нещо обаче което ние трябва да правим да зачитаме и почитаме авторитетите над нас , тук не става въпрос за поклонение на икони и мъртъвци , а за зачитане любовта и труда на хората преди нас които са платили доста скъпа цена за да можем ние днес да си стоим удобно в креслата и да се наслаждаваме и да пием спокойно от неизчерпаемият източник на живот които е Божието слово. Хората които са дали един прекрасен пример как да служим на Господа и да устояваме докраи.
.

Както каза, трябва да се уважават авторитетите на светиите .Мария се явява светия, тя е пример за християнка и едновременно с това за юдаистка последователка на Йехова - защото преди да стане последовател на Христос, е била изповядваща юдейската религия .А християнството произлиза от тази религия .В началото са му викали "Назарейската секта" .

Но култа към Мария е една ловка сатанинска манипулация ,много успешно богохулстваща и подменяща ролята на Светият Дух като довеждащ при Христос .В Католицизма това е есхатолигична икона и тоя култ определя тази деноминация .Без тоя култ ,просто няма да е католицизъм. Това са едни молитви -мантри( Розарио,към Мария за да я умилостивят ) които се повтарят по десет пъти преди служба .Това е култа към Небесната царица Астарта ,прикрит под името на Мария .И както казва един нет-познат
- при възкресението най -огорчения човек ще е майката на Исус -Мария ,понеже ще разбере колко хора са следвали тоя култ ,прикрит с нейното име ,но всъщност към Небесната царица и така са изгубили вечността !

3Дева Мария или Бог Empty Re: Дева Мария или Бог Чет Сеп 04, 2014 9:37 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Да това категорично е идолопоклонство . За съжаление обаче както името на Христос , така и името на Мария са запазена търговска марка , която гарантира дългосрочни църковни дивиденти .

Много от вярващите по света , за съжаление приемат с юнашко доверие всичко каквото им се представи за истина . Не бих казал , че протестанството е по малко покварено в това отношение . Там пък се издигат други идоли , не по малко опасни от Астарта . Един такъв например е Мамона и ти препоръчвам да прочетеш Нова идеология или стара алтернатива , тук много добре е описан този опасен идол !

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |