ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Моята Църква

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Моята Църква  Empty Моята Църква Вто Дек 04, 2012 3:13 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

10 Моля ви се, братя, за името на нашия Господ Исус Христос, всички да говорите в съгласие, и да няма раздори между вас, но да бъдете съвършено съединени в един ум и в една мисъл.
11 Защото |някои| от Хлоините |домашни| ми явиха за вас, братя мои, че между вас имало разпри.
12 С това искам да кажа, че всеки от вас дума: Аз съм Павлов; а аз Аполосов; а аз Кифов; а пък аз Христов.


И днес синдрома на разцеплението и на разединението отново е обладал църквата , въпреки че много от водачите на църкви твърдят точно обратното . От доста години насам този проблем е заседнал в сърцето ми и не ми дава мира . На доста места в писанията се говори за единомислие , съгласие и любов и това всъщност е най важното условие за правилно служене на Бога .


Римляни: 12:16 Бъдете единомислени един към друг; не давайте ума си на високи неща, но предавайте се на скромни неща; не считайте себе си за мъдри.
2 Коринтяни: 13:11 Най-после, братя, здравейте. Усъвършенствувайте се, утешавайте се, бъдете единомислени, живейте в мир; и Бог на любовта и на мира ще бъде с вас.
Филипяни: 2:2 направете радостта ми пълна, като мислите все едно, като имате еднаква любов и бъдете единодушни и единомислени.

Също така в словото се казва , че всички се кръстихме в Един Дух и съставляваме едно тяло .
1 Коринтяни: 12:11 А всичко това се върши от един и същи Дух, който разделя на всеки по особено, както му е угодно.
12:13 Защото ние всички, било юдеи или гърци, било роби или свободни, се кръстихме в един Дух |да съставляваме| едно тяло, и всички от един Дух се напоихме.


Днес обаче църквата е по дезорганизирана и по разкъсана от всякога. Интересното в случая обаче , че всички църкви съответно водачи , си мислят , че те най точно и автентично служат на Бога . Всяка църква се е вглъбила в свойте деноминационни възгледи и разбирания и не се интересува нито от това което се случва в другите църкви , нито от това което се случва в света . Много от църквите приличат на щрауси със заровени в пясъка глави .

Защо обаче църквите не искат да са единни ? Коя е причината много от християните да критикуват братята и сестрите от друга църква ? Коя е причината водачите на църкви
да изпитват неприемственност ? Защо любовта между църквите е лицемерна или повърхностна ?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |