ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Розовото Сладникаво Християнство

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Какво представлява розовото , сладникаво християнство ?

Това е християнството приемащо любовта на Бога , но не и неговата дисциплинираща строгост . Любовта е може би най често употребяваната от християните дума . Това е и думата с която се олицетворява християнската вяра . Ако запитаме един християнин с коя дума би изразил своята вяра , той несъмнено би посочил думата любов .

Дали е наистина така обаче ? Наистина ли християнският Бог е само любов или в Него има и още нещо .

Библията е книгата която ни дава отговорите на това какъв е точно характера на Бог и в какво се изразява Божията любов . Винаги когато поглеждаме към библията трябва да имаме в предвид , че тя се разглежда цялостно и когато ние разлеждаме дадена библеиска тема трябва да прочетем всички стихове свързани с нея .
Колкото са боговдъхновени писанията на Павел , толкова са боговдъхновени и писанията на Моисей . Това което е писал Петър е също толкова вярно и истинско колкото и писаното от Осия . За голямо съжаление днес обаче в църквите цари тенденция да се спестятва божието слово . Много от вярващите твърдят , че те са новозаветни вярващи и тях ги късаят нещата написани от апостолите в Новият завет и нещата написани от пророците в Старият завет са вече отминали и са без голямо значение за тях . Или казано по друг начин , те приемат Новият завет който е благодат и любов , но не приемат Старият завет който е дисциплина .

Аз задавам въпроса обаче може ли любовта да съществува без дисциплина ?

Какво бихте си помислили ако вашият съпруг(съпруга) ви изневеряват ? Какво бихте си помислили ако вашите половинки по никакъв начин не показват на дело , че ви обичат и почитат ? Бихте ли се посветили на един човек който не полага никакви усилия за да ви покаже , че ви обича ?

Моят отговор е не . Всеки човек има нужда да обича , но има нужда и да бъде обичан .

Как стоят нещата при Бог ? Дали и неговата любов е такава ?

Много вярващи днес твърдят , че любовта на Бога е безусловна , което за пореден път доказва , че те спестяват библията и не познават Бога .

Много са стиховете които доказват , че в любовта на Бога има условия и който не изпълни тези условия , ще бъде хвърлен в огненото езеро , заедно със сатана и лъжепророка.


Откровение 20:15 И ако някой не се оказа записан в книгата на живота, той бе хвърлен в огненото езеро.


Питам се , защо днес вярващите не приемат условията на Бога ? Защо днес в църквите се проповядва , че Бог е любов и нищо друго . Забравиха ли какво Бог стори когато светът се разврати ? Забравиха ли се Кореевите синове които баха погълнати от земята ? Забравиха ли се Содом и Гомор ? Забравиха ли се Египетските язви ? Забравили се Вавилонското робство , когато Израел изостави Бога . Забравени ли са избитите с камъни гадатели , идолопоклоници, блудници и прелюбодеици .

Защо днес вярващите са обикнали розово-сладникавите евангелия за безусловна любов? - не за това ли защото пътищата им са криви пред Бога и грехът е замъглил умовете им. Днес вярващите си мислят , че могат да грешат на воля , да се покаиват и пак да грешат и пак да се покаиват и да грешат и всичко това , защото Бог е любов .

Защо днес се пренебрегва Закона на Бога в църквите ?-не за това ли защото вярващите искат да живеят в беззаконие , не затова ли защото са обикнали заплатата на греха повече от колкото божиите святи наредби .

Бог е непроменим вчера , днес и утре . Същият Бог който е направил потоп и е избил със огън и сяра Содом и Гомор , същият Бог е изпратил Сина си , да плати цената на нашето спасение и същият Бог ще съди тия които не зачитат Сина и проляната кръв.

28. Ако някой, който е престъпил Моисеевия закон, умира безпощадно при думата на двама или трима свидетели,
29. тогава колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи онзи, който е потъпкал Божия Син и е сметнал за просто нещо пролятата при завета кръв, с която е осветен, и е оскърбил Духа на благодатта?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |