ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

ТЪРГОВСКА МАРКА -,, ИСУС“

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1 ТЪРГОВСКА МАРКА -,, ИСУС“ Empty ТЪРГОВСКА МАРКА -,, ИСУС“ Пет Фев 01, 2013 10:20 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Където има сграда , бюджет ,администрация ,имоти ,лидери ,помощник лидери и т.н има и корупция .Това в пълна сила важи и за църквата като организация и не се е променило от първи век насам. Църквата не е имунизирана срещу алчност ,високомерие,невежество ..нищо човешко не и е чуждо .Мерзостта става още по-голяма с факта ,че тази организация е превърнала и божественото в продукт ,а Исус е запазена търговска марка .над която различните деноминации спорят за право на собственост . Някои от прехвалените американски пастори си казват това в прав текст ,а т.нар. им служения са едни грандиозни шоу програми ,концерти с всички атрибути на „божественото“:чудеса ,изцеления .говорене на езици ,хиляди долари под формата на дарения и пр. Хората пеят ,падат ,стават ,търкалят се по земята ,крещят ,реват и…плащат. За спасението ,разбира се. Толкова е прекрасно , че вече няма индулгенции ,с които да „изкупиш“ и смъртен грях ,но пък има шоу , има тлъсти чекове ,пастори в мерцедеси и самолети…Е,България е малка и бедна държава и няма такива възможности ,но колкото – толкова.
И за какво човек отива в сградата на църквата? Бог ли е там? Истината ли е там? За какво са му шоу спектакли , проповеди пропити с фалшив патос и лицемерие?За какво му е на човек някой друг да му чете и тълкува Библията? Ако векове наред Библията не е била широко достъпна ,днес вече не е така . И в този смисъл ,защо да отидем в някаква сграда и там някой друг да ни я чете? Ей това е въпросът.Този някой по-добре ли чете? По- правилно разбиране ли има? Повече интелект ли? Повече от Духа ли?Или просто има микрофон в ръка съчетан с мания за величие? ако Бог не ми е дал разум и сърце ,някой в църквата ли ще ми ги даде? Някой вместо мен ли ще разбере истината?Някой вместо мен ли ще чувства?Вместо мене ли ще върши добри дела .Или ще е мой застъпник пред Господа – ще представи присъствена книга за да се знае ,че съм била на службите.
За какво ми е да ходя в църква? В сграда. За да се убедя ,че съм права? Да се огледам в очите на останалите и да видя себе си? За да се убедя ,че има и други като мен и да въздъхна с облекчение? Да получа по-голяма порция божественост?Пасторът да почне да вика Святия дух и Той послушно да слезе върху мене? Да стана по-нравствена? Да се спася? Защо на някой му е нужно да ходи на църква? На добрите дела и вярата сграда ли им е необходима? Няма страдащи по улиците или в съседните домове ,на които можем да помогнем?Нямаме си вътрешна стаичка ,в която да се помолим? Нямаме място където да се съберем двама ,трима или повече и да си поговорим за вярата? Спасението само за големи групи ли е? Или нещата трябва да са по-шумни и показни?
Някой може ли да ми отговори?



(автор мая от варна )

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |