ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

КАК МОЖЕМ ДА СЛЕДВАМЕ ЖИВОТА НА ИСУС,ЗА ДА ПЕЧЕЛИМ ДУШИ ЗА СПАСЕНИЕ?

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

1. Да бягаш от конфликта
Когато можеш, когато не се налага, винаги е по-добре да избягваш конфликтите. От тях не произтича нищо добро. Исус следваше съвета от Словото Си – (Притчи.17:14) "Започването на кавга е като отприщване на вода, затова остави караницата, преди да се е разпалила."
Бягай от конфликта. Той вреди на Божието дело. С конфликти ще загубим хора, а няма да ги спечелим за спасение.
2. Да бягаш от предразсъдъка
Не можеш да бъдеш истински християнин и последовател на Христос, ако имаш предразсъдъци към някого. Не можеш да си истински ловец на хора за спасение, ако си готов да пренебрегнеш някой за спасение.
Ние сме родени в общество, пълно с предразсъдъци. Възпитани сме с предразсъдъци. Но моделът на Исус ни учи да бягаме от предразсъдъците. Чрез тях може да извършим грях като пренебрегнем някого. Исус нарича такова пренебрежение грях: (Мат.25:45) "Понеже не сте направили това на ни един от тия най-скромните, нито на Мене сте го направили."
ПРИМЕР:Пътувах веднъж във влак. Когато се качих във вагона и си търсех място в някое купе, всички бяха почти пълни. Само в едно от купетата имаше един мъж, който изглеждаше като престъпник. На всичко отгоре и беше намръщен. Явно всички хора предпочитаха да седнат в друго купе. Без малко да подмина и аз, но си казах, че като християнин нямам основание за това.
Влязох в купето, поздравих го и си седнах. Тъй като не бях закусвал, извадих плик с фъстъци. И реших, че е редно да поканя и този мрачен човек. В момента, в който го направих, този човек стана друг. Слънцето изгря на лицето му. Благодари ми и се заговорихме. В процеса на разговора му споделих своята вяра и му подарих книжка за Исус. Той беше много благодарен и сподели, че вярва в Бога. Каза, че ще се радва да прочете книжката.
(Яков.2:1)" Братя мои, да не държите вярата на Исус Христос, нашия Господ…, с пристрастие."
3. Да не бягаш от хората. Да си там, където са хората, особено онези, които имат нужда от помощ и спасение. Това е нашето призвание като християни. Ние трябва да бъдем сред хората от този свят. Трябва да се сближаваме и сприятеляваме с тях. Те имат нужда от спасението, което Бог ни е подарил. Той го предлага и на тях безплатно. Ние сме Неговите ръце и Неговите уста. Трябва да им помогнем и да им кажем за Исус.
Христос ни възлага тази задача:
"Вие сте солта на земята. Но ако солта обезсолее, с какво ще се осоли? Тя вече за нищо не струва, освен да се изхвърли вън и да се тъпче от хората." (Мат.5:13)
Няма полза от солта, ако тя не се смеси с храната и не я овкуси. Няма полза от християните, ако не са сред хората и не сме им полезни за спасението и вечния живот с Христос.
4. Да не бягат хората от теб.
С липсата ни на такт, с нашата грубост или незаинтересованост, вместо да привличаме, можем да отблъскваме. Никой не обича да го карат да се чувства зле. Никой не обича да бъде в присъствието на нетактичен човек.
Исус привличаше хората, не ги отблъскваше. Колко много имаме да учим от Исус! Колко трябва да сме внимателни към другите! Колко отворени трябва да сме към тях и техните нужди! Колко често сме егоистични и не се интересуваме как се чувстват другите. Единственото, което често ни интересува е как се чувстваме ние. Дали ни е удобно и комфортно на самите нас.
(Марка 1:17). "Вървете след Мене, и Аз ще ви направя да станете ловци на човеци."

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |