ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост :: 1 Bot

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Небесния стандарт

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Небесния стандарт Empty Небесния стандарт Пон Юли 09, 2012 9:49 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Цитат(stivansand @ 29/06/2012, 21:31) *
Аз също се извинявам, ако досега не съм бил разбран правилно!
Никога не съм отричал Закона, нито Правдата, която той носи.
И не знам да има християнин, който да го прави. Просто ние приемаме, както пише и Павел, че не можем да достигнем до спасение и новата твар чрез Закона. Не че той е лош, напротив, точно защото е съвършен, ни изобличава в греха и злото, което вършим, за да се съхраним като тление, плът.
Мога и примери да дам, помисли:
Никога ли през живота си не си лъгал? Дори след като си повярвал, поне мъничко? grin.gif
Никога ли не си се заглеждал по хубава жена, даже и като женен човек?!
Никога ли не си нарушавал заповедта за Шабата? (Ето, за голяма радост на Очакване, аз не съм против Съботата, просто не чрез това се спасяваме!)
Никога ли не ти се е искало да отмъстиш на някого, който ти е сторил зло?
Така ако продължим, ще установим, че всъщност не можем да пазим Закона, както ни го казва и Павел.
То и в Стария завет си го пише - че няма праведен ни един!
Е, какво да правим тогава?
Съботяните пазят Шабата, но нарушават други неща. Трети изпълняват част от заповедите, четвърти само някои...
Това докъде ни води? Мен лично като оня окаяник, дето не смеел глава да вдигне, считайки себе си недостоен - и право под Кръста Христов! Там е спасението! Там е изкуплението! Там е изчистването! Там е новата твар и новия живот!
Не че не трябва да пазим заповедите и да се стремим да изпълняваме Закона. Но не това е същността, и не чрез това се спасяваме! Пълното покаяние пред Жертвата Христова и смирението до което ни води поставя началото на духовната промяна в нас, от която следва всичко останало.
Аз лично нямам нищо против да пазя заповедите, вкл. тази за Съботата, празниците, даже и обрязването (не за мен, за мен е късно, но ако имам деца, примерно... ). Но с ясното съзнание, че не чрез това ще се препоръчам пред Бога и ще достигна до Царството. Друго иска Бог чрез Сина, казано и писано е в Новия завет, чети!
С цялото ми уважение! tan.gif





Да много правилно , но това е и целта на закона , да ни доведе при кръста на Христос . Да осъзнаем нашата безпомощност и божията милост , но и да осъзнаем , че в небето стандартите са много високи . Освен всичко , много хора се оправдават , че едва ли не ние не трябва да полагаме никакви усилия за да влезем в Царството на Бога , понеже Бог знае , че сме слаби в изпълнението на закона и ни прощава всеки грях в името Христос .

И така остава убеждението , че закона вече е напълно излишен , защото каквото и да сторим ще ни бъде простено . Да обаче пропускаме някой неща в новият завет , който потвърждават , че закона макар и записан в сърцата ни трябва да се пази и бих казал , че това е значително по ангажиращо , тъй като никой няма да има оправдание , понеже ето какво каза Христос на фарисеите .


Йоан 9:41 Исус им каза: Ако бяхте слепи, не бихте имали грях, но понеже сега казвате: Виждаме, грехът ви остава.




Има и нещо друго , че има хора чиято съвест ги осъжда за грях , но те самоволно продължават да го вършат , докато стигнат до мястото където приемат греха за нещо естествено и нормално . Тоест те пренебрегват закона написан в сърцето и след време грехът започва да пише своят закон .
Така последното състояние на човека става много по лошо от първото . И ето какво казва словото за такива хора .


Евреи 10:26 Опасност от отстъпничество
Защото ако съгрешаваме самоволно, след като сме познали истината, не остава вече жертва за грехове,





И не на последно място са смъртните заповеди , които много вярващи смятат , че са отпаднали , но истината е друга .


1 Йоаново 5:16 Ако някой види брат си, че извърши несмъртен грях, нека се моли и Бог ще му даде живот, т. е. на онези, които съгрешават несмъртно. Има грях (водещ) към смърт - не казвам за него да се моли.

1 Йоаново 5:17 Всяка неправда е грях; и има грях, който не води към смърт.


И за това днес почти не се говори в църквите , защото словото е твърде тежко и много хора биха напуснали ,, църквите " , понеже днес хората са свикнали да слушат розови евангелия пълни с обещания , свобода и оптимизъм . Днес вярващите не искат да се ангажират по никакъв начин с истината такава каквато е и са си натрупали учители според сърцата , защото ги сърбат ушите и искат да слушат само това което на тях им харесва .
И понеже много от така наречените лидери не познават истината , нито законите в църквата , са я превърнали в инкубатор за слепци .
Та ако искаш да ти избодат очите отиди на църква , така със сигурност няма да видиш нищо .


Истината е , че Христос ни остави благодат , защото в негово име Бог ни изпраща сила от небето за да не ходим вече по първоначалните си страсти , но да се наслаждаваме в закона на Бога , в който е скрита съвършената правда .

Йоан 16:7 Обаче Аз ви казвам истината - за вас е по-добре Аз да отида, защото ако не отида, Утешителят няма да дойде при вас; но ако отида, ще ви Го изпратя.




Днес църквата е на това дередже понеже в нея липсва закона на Бога . Затова и днес се хули името на Бога , защото църквата вместо да е пример за чистота и святост е станала мафия и досущ като мафията не иска нейните тъмни дела да се показват , понеже са пълни с всякакви нечистотии и блудства .

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |