ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Дела на святост

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1  Дела на святост Empty Дела на святост Пон Юли 09, 2012 9:54 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Никодиме не се вземат само ония правила от закона които могат да бъдат пригодени в днешно време , а се вземат ония правила които ни водят към духовна и физическа чистота и са безкрайно необходими за нашето освещение .

Не напразно ти писах , че закона не е на човек, но на Бог и когато ние отменяме божият справедлив съд за да поставим нашия , все едно отхвърляме божията воля за да наложим нашата , понеже смятаме , че Бог е сгрешил и ние коригираме грешката му , а това си е чисто безумие .

Правилата на Бог ни се виждат строги и безкомпромисни , не защото Бог е жесток тиранин който иска да властва със сила над творенията си , а защото грехът е навлязъл твърде надълбоко в сърцата на хората и хората са свикнали да остават безнаказани за греховете , а това се нарича толериране на греха . Там където грехът не се наказва , нормално е да се преумножава . Затова е необходим закона , първо да го изяви и после да го накаже , защото ако закона не казва , че краденето е грях , то кражбата щеше да е нормална професия като всички останали .

Убиването не е свързано с безконтролно отнемане на човешки живот , а трябва да се докаже че човека е бил виновен и напълно заслужено получава възмездие за своите дела .
Народите който Бог е избил чрез ръката на израилтяните , са се превърнали почти в животни , поради липсата на закон . Те не са били общество , а са били стадо или глутница , избягали са от всичко човешко . Законът при тях е бил разврата и блудството в най сатанизираната му форма . Много от нас си мислят как е възможно това . Аз мисля , че не само е възможно , но тава е самата истина , защото всеки грях е отворена врата за демонични сили , които преобразяват човека до неузнаваемост , без той да осъзнава какво се случва с него .

Нека си зададем въпроса къде са днес всичките тия паднали ангели барабар със сатана и какво правят . Те също имат закони и знаят , че там където има грях вратата е отворена .

Скоро говорих с мисионер в Колумбия , който е служил в древно канибалско племе чието име е било - Не човеци , но след като са приели Христос е променено в - Човеци . Жестоки и нечовешки закони в който яденето на човешка плът е свободен закон . Нека се представим един континент пълен с канибали , това не е ли апогей в човешкото падение.


Ако един човек е убил или е излъгал в съда и е съсипал нечии живот и е можело чрез неговата лъжа човек да остане до края на живота си несправедливо в затвора , какво заслужава ?
Ако един мъж и една жена прелюбодействат зад гърба на своите съпрузи и деца , ако деца тормозят възрастните си родители за пари и имоти , ако крадци са ограбили дългогодишните спестявания на честен и трудолюбив човек , всички тия какво заслужават, награда ?

Всеки който върши престъпление трябва да си получава заслуженото , за да се научи да мисли преди да прави нещо и за назидание на всички останали .
Всеки който убива ще бъде убит , всеки който краде ще връща с лихва това което е взел , всеки които прелюбодейства ще гори в огненото езеро .

Е тоя съд не е ли справедлив и това всъщност е на практика Божият закон , който днес хората не приемат поради , забележете факта , че им се вижда нехуманен , пък им се вижда хуманно всеки да цвили подир жената и децата на съседа и с лист и химикал да обричаш цели народи на гладна смърт.

Именно това е Фарисейската правда , която е пълна противоположност на Божият закон , затова Христос каза на народа .


Матей 23:3 Затова всичко, което ви заръчат, правете и пазете, но според делата им не постъпвайте; понеже говорят, а не вършат.


Днес в църквите Фарисейщината е мутирала в многообразни , религиозни форми и е омагьосала умовете на тълпата с розови евангелия и обещания за благополучие , съживление и просперитет , като е лишила Библията от закон поради неразбиране на писанията и лицемерщина .

И това тръгва от същите ония които измислиха Сух режим , за да трупат милиарди и после измислиха и Електрически стол за да контролират бизнеса , а днес се бият в гърдите , че техните закони са най човешки и най хуманни .
Днес тия същите се наричат омиротворители на света , а не спират да създават военни конфликти и да банкрутират цели държави под скромното лого Демокрация и Хуманност в целият свят , а те са същите ония фарисей който поглъщат камилата , а прецеждат комара .

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |