ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Какво трябва да пазим от закона ?

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Относно закона , няма как да няма заповеди които важат само за евреите , тъй като те са избрани за свещенослужители на Бога . Там е била скинията , там е бил Храма , там са се принасяли жертви .


Изход 19:6 и вие ще Ми бъдете царство от свещеници и свят народ. Тези са думите, които трябва да кажеш на израелтяните.




38. Тези, които ще поставят шатрите си пред лицето на скинията към изток, пред шатъра за срещане към изгрев слънце, да бъдат Моисей и Аарон и синовете му, които да имат грижа за светилището, т. е. грижа за израелтяните; а чужденец, който би се приближил, да бъде умъртвен.


Това е изборът на Бога , за свещенодействие , но за да си свещеник първо трябва да се осветиш , за да можеш свещенодействаш , затова Аароновите синове са се освещавали седем дни .


33. И да не излизате от входа на шатъра за срещане в продължение на седем дни, преди да са се изпълнили дните на посвещението ви; защото през тези седем дни ще става посвещаването ви.
34. Както Господ заповяда да се върши, така и е било извършено днес, за да стане умилостивение за вас.
35. През тези седем дни да седите при входа на шатъра за срещане, денем и нощем, за да пазите Господните предписания, за да не умрете; защото така ми беше заповядано.
36. И Аарон и синовете му извършиха всичко, което Господ заповяда чрез Моисей.




Колкото до моралният закон , десетте писани наредби според мен , са концентрата на закона . Има други правила които са пригодени за живота в тогавашното общество , но имат съвременни аналогии и могат да се прилагат и в наше време .

Някои от смъртните заповеди според мен , са отложени до времето на съда , поради Божията милост и жертвата на Христос който е вече първосвещеник в небесната скиния и в чиято ръка е съда .

Йоан 3:35 Отец обича Сина и е предал всичко в Неговата ръка.




Той дава шанс на грешника да се покае и да коригира живота си , но е и не по малко безкомпромисен за ония който злоупотребяват с дадената им благодат .
Други правила важат с пълна сила както наказанието за умишлено убийство или лъжесвидетелстване .

От празниците трябва да се пази пасха , защото тя символизира не само извеждането на Израел от Египет , но и жертвата на Христос който стана пасха за всички чиито порти на сърцето са белязани с Христовата кръв и всъщност това е Господната вечеря .

Също и празника на жътвата които има аналогия според мен трябва да се пази .


Три пъти в годината да празнуваш празници, посветени на Мене.
15. Да пазиш празника на безквасните хлябове; седем дни да ядеш безквасни хлябове, както съм ти заповядал, на определеното време в месец Авив, защото в него си излязъл от Египет; и никой да не се яви пред Мене с празни ръце;
16. и празника на жътвата, на първите плодове от труда ти, на това, което си посял в нивата; и празника на беритбата в края на годината, когато прибираш плодовете си от нивата.
17. Три пъти в годината всичките израелтяни от мъжки пол да се явяват пред Господа Йехова.





Най важното обаче за да се прилага всичко това , трябва да има поставени от Бога хора за да прилагат нещата според писанията , така като Бог иска.

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |