ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Смисъла на Пасха

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1  Смисъла на Пасха Empty Смисъла на Пасха Пон Юли 09, 2012 10:18 am

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Цитат(Никодим @ 24/06/2012, 19:53) *
Да те са били събрани да празнуват Пасха.И според мен е така.Но тогава заменяме вечна заповед на Бога с Господна вечеря.
Според други тези празници не са променени и трябва да се празнуват и сега.

Закона или важи със всичките си заповеди до буква и йота или сенките са заменени със самата същност на нещата.Не разбирам как ще казваме че пазим закона а взмаме само по-важните заповеди, заменяме други или пазим колкото можем и ако можем.

Нали затова брата юдеин ни казва че трябва да се присъединим към евреите, защото техни са свещениците и храма и службите в него.Те служат според изискванията на закона, а ние сме прозелити или би трябвало да сме.



Заповедта не е заменена на практика , а е изпълнена , тоест тя си е свършила работата , стигнала е до мястото на своето изпълнение и ще кажа защо мисля така .

Защото дори след като излязоха от Египет , израилтяните се провалиха . Техният основен враг не бяха Египтяните , а греха и неверието. Вярно бяха роби и работеха за храна и подслон , но тяхното робство беше вътре в душите , те бяха роби на греха . Оставиха своят Бог , но Бог не ги остави , помогна им и въпреки всичко те не устояха и много скоро забравиха какво Бог стори за тях , затова Бог искаше да ги погуби . Те не осъзнаваха за какво ги подготвя Бог . Той искаше да ги направи народ с който всеки да се съобразява , понеже сам Бог ги водеше и им беше цар , само че те отхвърлиха Бога като Цар и поискаха човек и на практика избраният цар беше поставен на мястото на Бог .
Много скоро след Давид , падението на Израел беше тотално и завета сключен с Бога беше поголовно потъпкан . Стигна се до там , че Бог не искаше дори жертвите им , защото целият Израел отново се изврати .



13. Не принасяйте вече суетни приноси;
тамянът е мерзост за Мене,
също и новолунията, и съботите, и свикването на събранията;
не мога да търпя беззаконието заедно с тържественото събрание.
14. Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви;
досада са за Мене; дотегна Ми да ги търпя.
15. И когато простирате ръцете си,
ще крия очите Си от вас;
даже когато принасяте много молитви, не искам да слушам;
ръцете ви са пълни с кръв.
16. Измийте се, очистете се,
отстранете от очите Ми злото на делата си,
престанете да вършите зло.
17. Научете се да правите добро,
настоявайте за правосъдие, поправяйте угнетителя,
отсъждайте право на сирачето, застъпвайте се за вдовицата.
Исая 1




Защо го казвам всичко ? , защото трябва да имаме разбиране за нещата и внимателно да преценяме , какво иска да каже и да извърши Бог . Така , че според мен генералната цел на Пасха е освобождаването на робството от греха , което дефакто е жертвата на Христос .


Когато говорим за изпълнение на закона много внимателно трябва да погледнем за кой закон става въпрос , защото има няколко закона . Няма такъв вариант обаче както много вярващи днес твърдят , че има закон обаче той е друг , защото сме вече под благодат и едва ли не , можем да грешим на воля , защото новият закон го позволява .

Словото е категорично и казва , че Беззаконието е грях , тоест там където няма закон грехът е неизбежен .
Тогава кой закон , ще използваме ако не Божият даден чрез Моисей ?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |