ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Къде отиват мъртвите ?

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Къде отиват мъртвите ? Empty Къде отиват мъртвите ? Пон Юли 23, 2012 7:26 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin

Отговорът е много прост . Има обаче няколко варианта който бих искал да погледнем . Единият вариант е да не са нито в рая нито в ада ( шеол,гроб) , а някъде другаде . Другият вариант е да спят в гробовете . Третият вариант е да има някой в рая а други да спят . Друг вариант е някой въобще да не умират ,а да продължават да живеят на Земята , а други да са в рая ,пък трети да спят .Сега искам да разгледаме варианта в който умрелите спят в гробовете . Разглеждаме го съвсем буквално . Един човек умира и го погребват . Цялото човешко съществувание е в ковчега който е положен в гроба . Няма дух който да отива някъде . Независимо дали в ад или рай .Има само плът,кръв,кости и разум положени в гроб . Сега библията казва че умрелите спят в шеол и ще бъдат събудени . Това е процеса който трябва да разгледаме ,заспиването и събуждането . Има обаче проблем тъй като жив човек има нужда от сън , тъй като умът и тялото се изтощават и имат нужда от почивка , за да може на другият ден човекът като се събуди да има енергия и сила да мисли и да работи . На мъртвият човек обаче сън не му е нужен , защото плътта му е в процес на непрекъснато разпадане . Тоест човекът се разпада . Сега не искам с подробности да описвам какво се случва в ковчега , но факт е че плътският човек се разлага и от него остават само сухи кости и нищо друго . Ако мъртвите нямат духове , тогава когато трябва да бъдат събудени (възкресени ) , Трябва да бъдат възстановени наново , плътта им , кръвта им и умът им . Само че нещо не се връзва щото , знаем че плът и кръв не могат да влезнат в Царството . Да обаче знаем че човека няма дух , а пък трябва да бъде дух за влезне в царството . Обаче в гроба има само сухи кости . Ами тия дето са кримират при тях има само прах . По какво ще ни създаде Бог изново , ако нямаме дух Стани ? По кръвта попила в Земята , По костите , По записките в книгите , по какво ?.





Някой от стиховете който си цитирал са чисто и просто , казани в болка и отчаяние , защото смъртта е открай време страшилище за човеците . Фикс идеята на човечеството е как да се пребори със смъртта . Тоест хората да се освободят един път завинаги от страховете свързани с умирането . Един от най големите страхове на хората според мен е липсата на Бога . И тоя страх си е съвсем основателен , защото хората са проумяли с времето че човек не може да победи смъртта без Божията намеса . Знаем че човека в началото не умираше . Умря едва когато се противопостави на Божията заповед . След това ако беше ял от Дървото на живота щеше да живее вечно . Щеше да бъде Бог , защото хем щеше да познава доброто и злото , хем щеше и да живее вечно . Виждаме че в случая змията не е излъгала за това , че хората ще бъдат като Бог да познават добро и зло което и сам Бог го потвърждава , но ги излъга че всеки непокорен на Бога се наказва . Според мен хората не изчакаха Божието време ,защото бяха нетърпеливи .Това дърво не е поставено в градината за изпитание или изкушение , както съвременното християнство твърди , то си има своята своята специфична божествена цел която хората пропуснаха , заради своето нетърпение . Бог искаше да направи хората себеподобни , ала те избързаха и паднаха в клопката на разбунтувалият се херувим , които осуети Божиите намерения и премахна конкуренцията в лицето на човеците. Едно е сигурно че плът и кръв не могат да съществуват при Бог . Адам и Ева в началото са имали безсмъртни тела , тъй като не умираха . Най интересното е че дори след като съгрешиха и започнаха да умират имаха шанса да живеят по хиляда години . Представете си сега колко съвременни човешки живота са това . Около дванадесет . Това са дванадесет съвременни поколения . Това ми навява мисълта че човешкото тяло има има неподозирани , регенериращи функции . Затова и Бог ограничи годините за живот до 120 и това не стана веднага , а с течение на времето .Изненадващото е че през Милениума отново човешкият живот ще бъде удължен . Факт е обаче че тлението трябва да се облече в нетление за да има вечен живот , което преведено означава тленната плът да се превърне нетленна .



https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |