ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

Join the forum, it's quick and easy

ХРИСТИЯНСТВО
"Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.
Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."
ХРИСТИЯНСТВО
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

20. Гол си се родил, гол ще си отидеш. Екл.5

Вход

Забравих си паролата!



Кой е онлайн?
Общо онлайн са 2 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 2 Гости

Нула

[ View the whole list ]


Най-много потребители онлайн: 39, на Сря Авг 16, 2023 8:25 am

You are not connected. Please login or register

Другото лице на Бога

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Другото лице на Бога Empty Другото лице на Бога Пон Юли 23, 2012 7:27 pm

Мариян Михайлов

Мариян Михайлов
Admin


Не мога да разбера , защо вярващите не се интересуват от важните неща в християнската вяра . Някак си все общи приказки ни вълнуват . Станали сме безсолни в говоренето и тежки в слушането и четенето . Но това си е мое мнение и не искам никой да ангажирам с него. Искам да разгледаме един друг Бог , доста по различен от тоя който ,, божиите помазаници '' издигат в църквите . Бог който е доста неприятен на повечето лидери и водачи на църкви , свикнали да говорят за приказният герой от книгата Библия . И така искам да цитирам Словото , като се надявам женската аудитория да обърне достатъчно внимание и да си направи мъдри изводи за думата Любов. Започвам .-------------------------------------------------------------------------------------Ето смъртните заповеди който се надявам да не отречете че са диктувани от Бог :------------------------------------------------------------------------------------

2. и когато Господ твоят Бог ги предаде на тебе та ги поразиш, тогава ГИ ИЗТРЕБИ, като на Бога обречени; да не правиш договор с тях, нито да ги пожалиш;(ВТРЗК 7-2)---------------------------------------------------------------------------------8. да не се съгласиш с него нито да го слушаш, нито да го пощади окото ти, нито да го пожалиш нито да го укриеш;
9. но непременно да го умъртвиш; твоята ръка да бъде първа на него, за да го убиеш, и после ръката на всичките люде.
10. да го убиеш с камъни, за да умре, защото поиска да те отклони от Господа твоя Бог, Който те изведе из Египетската земя, из дома на робството.(ВТРЗК13)------------------------------------------------------------------------21. ОТДЕЛЕТЕ се отсред това общество, за да ги изтребя в един миг.(ЧИСЛА16)-----------------------------------------------------------------3. Иди сега та порази Амалика, обречи на изтребление всичко, що има, и не го пожали; но избий мъж и жена, дете и бозайниче, говедо и овца, камила и осел.(1ЦАРЕ15)------------------------------------------------------------------10. и ЗЕМЯТА разтвори устата си та ГИ ПОГЪЛНА заедно с Корея при изтреблението на дружината му, когато огънят пояде двеста и петдесетте човеци, и те станаха за знамение;(ЧИСЛА26)------------------------------------------------------------------------2. За това ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от пред Господа и ги пояде; и умряха пред Господа.(ЛЕВИТ10)-------------------------------------------------------------------------35. И ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от Господа и пояде ония двеста и петдесет мъже, които принесоха темяна.(ЧИСЛА16)------------------------------------------------------------------------28. Защото ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от Есевон, Пламък из града Сионов; Пояде Ар моавски, И първенците на високите места на Арнон.(ЧИСЛА21)------------------------------------------------------------------------29. а в деня, когато Лот ИЗЛЕЗЕ от Содом, ОГЪН и сяра наваляха от небето и ги погубиха всички, (ЛУКА17)--------------------------------------------------------------------------24. А по пътя, в гостилницата, Господ посрещна Моисея и искаше да го убие(ИЗХОД 4)-----------------------------------------------------------------------------------27. И рече им: Така говори Господ, Израилевият Бог: Препашете всички меча на бедрото си, минете насам натам от врата на врата през стана, и убийте всеки брата си, и всеки другаря си и всеки ближния си.(ИЗХОД 32)----------------------------------------------------------------------------------40. И Илия им каза: Хванете Вааловите ПРОРОЦИ; ни един от тях да не избяга. И хванаха ги; и Илия ги заведе при потока Кисон и там ги изкла.( 3 ЦАРЕ18)---------------------------------------------------------------------------12. Защото в оная нощ ЩЕ мина през Египетската земя, и ЩЕ ПОРАЗЯ всяко първородно в Египетската земя, и човек и животно(ИЗХОД12)--------------------------------------------------------------7. И ще осуетя на това място съвещанията на Юда и на Ерусалим; и ще ги накарам да паднат от нож пред неприятеля си, и ЧРЕЗ ръката на ония, които искат живота им; а труповете им ще дам за храна на небесните птици и на земните ЗВЕРОВЕ.(ЕРЕМИЯ19)-----------------------------------------------------------------------6. Но ръката на Господа натегна над азотяните, и Той ги изтреби, и порази с ХЕМОРОИДИ тях и Азот и околностите му.(1ЦАРЕ5)----------------------------------------------------------------------1. А Аароновите синове, Надав и Авиуд, взеха всеки кадилницата си и, като туриха в тях ОГЪН и на него туриха темян, принесоха чужд ОГЪН пред Господа, - нещо което им беше запретил.
2. За това ОГЪН ИЗЛЕЗЕ от пред Господа и ги пояде; и умряха пред Господа.(ЛЕВИТ10)-------------------------------------------------------------------------10. И ГНЕВЪТ НА Господа пламна против Оза и го порази за гдето простря ръката си НА ковчега; и умря там пред БОГА.(ЛЕТОПИСИ13)-----------------------------------------------------------5. Защото Господ беше рекъл на Моисея: Кажи на израилтяните: Вие сте коравовратни люде; една минута ако бих дошъл помежду ви, бих ви довършил(ИЗХОД33)----------------------------------------------------------
48. А като ЗАСТАНА МЕЖДУ мъртвите и живите, язвата престана.
49. Умрелите от язвата бяха четиринадесет хиляди и седемстотин човеци, освен ония, които умряха в Кореевата работа.(ЧИСЛА16)------------------------------------------------------------------------33. Змии! рожби ехиднини! как ще избегнете от осъждането в ПЪКЪЛА?(МАТЕЙ23)------------------------------------------------------------------------5. Но ще ви предупредя от кого да се боите: бойте се от онзи, който, след като е убил, има власт да хвърля в ПЪКЪЛА(ЛУКА12)---------------------------------------------------------------2. А Той в отговор им рече: Не виждате ли всичко това? Истина ви казвам: НЯМА ДА ОСТАНЕ тук камък на камък, който ДА се не срине.(МАТЕЙ24)------------------------------------------------------------------------22. А пък Аз ви казвам, че всеки, който се гневи на брата си [без причина], излага се на съд; и който рече на брата си РАКА 1, излага се на Синедриона; а който му рече: Бунтовни безумецо, излага се на огнения пъкъл.(МАТЕЙ5)--------------------------------------------------------------------------
28. Там ще бъде ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ със зъби, когато видите Авраама, Исаака, Якова И всички пророци в Божието царство, а себе си, изпъдени вън.(ЛУКА13)---------------------------------------------------------------------51. И, като го бие тежко, ще определи неговата участ с лицемерите; там ще бъде ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ със зъби.(МАТЕЙ24)-----------------------------------------------------------------50. И ще ги хвърлят в огнената пещ; там ще бъде ПЛАЧ И СКЪРЦАНЕ със зъби,(МАТЕЙ13)-----------------------------------------------------------------9. А Петър й рече: Защо се съгласихте да изкусите Господния Дух? Ето нозете на тия, които погребаха мъжа ти, са на вратата, и ще изнесат и тебе.(ДЕЯНИЯ 5)-----------------------------------------------------------------------------------23. И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам ВЪТРЕШНОСТИ И СЪРЦА; И ще въздам на всеки от вас според делата му.(ОТКРОВЕНИЕ 2)-----------------------------------------------------------------------------------11. И ДИМЪТ от тяхното мъчение ще се издига до вечни векове; И ония, които се покланят на звяра И образа му, не ще имат отдих ни денем, нито нощем, нито кой да е, който приема белега на името му.(ОТКОВЕНИЕ19).--------------------------------------------------------------------------------16. А сутринта на третия ден имаше гръмове И светкавици, И гъст облак на планината, И много силен тръбен глас; И всичките люде, които бяха в стана, потрепераха.
17. Тогава Моисей изведе людете из стана, за да посрещнат Бога; И застанаха под планината.
18. А Синайската планина беше цяла в дим, защото Господ слезе в огън на нея; И ДИМЪТ И се дигаше, като дим от пещ, И цялата планина се тресеше силно.
19. И когато тръбният глас се усилваше Моисей говори, И Бог му отговори с глас.
20. И Господ слезе на върха на Синайската планина. И Господ повика Моисея до върха на планината; И Моисей се възкачи.
21. Тогава рече Господ на Моисея: Слез, заръчай на людете да се не спуснат към Господа, за да гледат И паднат мнозина от тях.
22. Така И свещениците, които се приближават при Господа, нека се осветят, за да не нападне Господ на тях.-------------------------------------------------------------------------------18. И всичките люде гледаха гърмежите, светкавиците, гласа на тръбата И димящата планина; И, като видяха, людете се оттеглиха И застанаха надалеч.
19. И рекоха на Моисея: Ти говори на нас, И ние ще слушаме; а Бог да не ни говори, за да не умрем.(ИЗХОД19,20)




Сега скъпи братя и сестри искам да ви питам този Бог същият ли е който говори , да си прощаваме и да се обичаме ? Този ли е Бога дето е казал ако те удари някои по едната буза обърни другата ? Този ли е Бога който говори за Любов . Ако мислите че е същият Бог , защо не го приемате такъв какъвто е?Защо изопачавате думата Любов ? Ако в Любовта няма правда и истина , що за Любов е ?

https://hristianstvo.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите

 
  •  |  |  |